Wyślij wiadomość

Co jest lepsze, miękka bateria litowa czy twarda bateria litowa?

November 22, 2021

najnowsze wiadomości o firmie Co jest lepsze, miękka bateria litowa czy twarda bateria litowa?

Co jest lepsze, miękka bateria litowa czy twarda bateria litowa?

Miękka bateria litowa: Miękka bateria litowa to tylko płynna bateria bobra z polimerową powłoką.Rodzaj konstrukcji to opakowanie aluminiowo-plastikowe.W przypadku potencjalnych zagrożeń bezpieczeństwa bateria w miękkim opakowaniu może tylko wybrzuszyć się i pęknąć.Istnieją dwa rodzaje twardych pakietów baterii litowych: cylindryczne i kwadratowe.Struktura opakowania ma różne zalety i wady, głównie dla różnych miejsc popytu na rynku.Stosunkowo trudno jest zapewnić konsystencję twardych akumulatorów litowych.Modeli jest coraz więcej, a technologia obróbki jest trudna do całkowitej spójności.Nadaje się do niestandardowej produkcji i produkcji, co nie jest wygodne w przypadku automatycznej produkcji akumulatorów bobrowych.

 

Charakterystyka miękkiej baterii litowej

1. Szeroki zakres zastosowań, teraz jest bardzo popularny w branży cyfrowej 3C.

2. Z punktu widzenia kształtu baterii litowo-polimerowej z miękkim opakowaniem, miękki pakiet może zmienić dowolny kształt.W przypadku pojazdów mechanicznych montaż miękkiego opakowania może zwiększyć przestrzeń pojazdów silnikowych.Z drugiej strony na pozycję montażową akumulatora miękkiego nie ma wpływu strukturalny typ pojazdów silnikowych

3. Jest bardzo cienki i zajmuje mało miejsca.Jeśli chodzi o baterię z miękkim opakowaniem, może to sprawić, że bateria będzie cieńsza.Ogólna elastyczność działania i dopasowanie baterii typu soft pack są stosunkowo wysokie.Dla przedsiębiorstw motoryzacyjnych ma wielką pokusę w pomysłach projektowych.

4. Wysoki poziom bezpieczeństwa.Typ konstrukcji baterii miękkiej to opakowanie z folii aluminiowej z tworzywa sztucznego.Największą przewagą konkurencyjną opakowań z folii aluminiowej jest to, że są miękkie i mają pewną miękkość.Gdy bateria ma problemy z bezpieczeństwem, bateria z miękkim opakowaniem na ogół wybrzusza się i pęka, a płyn wewnątrz wycieknie, co nie zapobiegnie rozładowaniu oparów, powodując wybuch i pożar.

5. Jest mały i lekki.Pod względem objętości miękkiej polimerowej baterii litowo-polimerowej charakteryzuje się lekkością, dużą objętością, małym oporem wewnętrznym i wygodną koncepcją projektową, a także stopniowo prezentuje swoją przewagę konkurencyjną i dominującą pozycję.

6. Mały opór wewnętrzny.Wewnętrzna rezystancja baterii Soft Pack jest mniejsza niż baterii litowej.Obecnie minimalna rezystancja wewnętrzna domowego ogniwa akumulatora miękkiego może być mniejsza niż 35m2, co znacznie zmniejsza zużycie energii przez akumulator litowy.

7. Projekt jest elastyczny.Kształt baterii litowej z miękkim opakowaniem można dostosować do wymagań rynku klienta w celu opracowania modelu ogniwa rynku.

Różnica między miękką i twardą baterią litową
Miękki pakiet baterii litowej i twardy pakiet odnosi się głównie do różnicy między materiałem powłoki akumulatora litowego, jeśli masz jakiekolwiek opakowanie na zewnątrz, trudno to zobaczyć, musisz zobaczyć ontologię baterii, waga stalowej powłoki baterii będzie się skupiać niż ta sama objętość baterii, ale aluminiowa powłoka i elastyczne opakowanie nie są łatwe do odróżnienia, ale miękkie, elastyczne opakowanie niż aluminiowa bateria z ręcznym pękaniem łatwo się odkształca.

Niska waga

Miękki akumulator litowo-jonowy jest o 40 procent lżejszy niż jego odpowiednik pokryty stalą i o 20 procent lżejszy niż jego odpowiednik pokryty aluminium. Pod względem wagi bateria litowo-jonowa w miękkim opakowaniu jest znacznie lżejsza niż bateria litowo-jonowa w twardym opakowaniu, ale głównym stosunkiem wagowym jest waga obudowy.

Niska pojemność

Miękki akumulator litowo-jonowy jest o 10 do 15 procent i 5 do 10 procent wyższy niż akumulatory stalowe i aluminiowe o tym samym rozmiarze. Chociaż pod względem pojemności, pojemność baterii litowej w miękkim opakowaniu nie jest znacznie wyższa niż w przypadku baterii litowej w twardym opakowaniu, ale istnieje pewna luka między nimi.W dziedzinie wymagań o dużej pojemności zastosowanie baterii litowej w miękkim opakowaniu jest nadal wyższe niż w przypadku baterii litowej w twardym opakowaniu.

Niski kształt

Ponieważ wewnętrzna bateria baterii litowej z miękkim opakowaniem jest płynna, więc jej kształt może zwykle mieć różne kształty, ta cecha ma wielką przewagę nad baterią litową w twardym opakowaniu w zakresie szczególnych wymagań dotyczących kształtu baterii litowej.

W konstrukcji opakowania z folii aluminiowej z tworzywa sztucznego, w przypadku zagrożeń bezpieczeństwa, miękka bateria tylko wybuchnie.

Skontaktuj się z nami
Osoba kontaktowa : Miss. Vera
Tel : +86 13714601357
Faks : 86-755-32903781
Pozostało znaków(20/3000)